آخرین ارسالها

صفحه: 1 ... 8 9 [10]
91
سلامت الكترونيكي تبادل اطلاعات از جايي به جاي ديگر در سطح جهاني، از طريق اينترنت و فن آوري ارتباطات پيشرفته جهت ارائه مراقبت هاي بهداشتي و درماني است كه اين انتقال اطلاعات، بلافاصله به دنبال مراقبت هاي بهداشتي و درماني، و بدون از دست دادن اطلاعات مفيد و انتقال سريع آن، صورت مي گيرد. در حقيقت سلامت الكترونيكي، موقعيت منحصر به فردي را براي بيماران و پزشكان به وجود آورده است كه به سوي پاسخ مستقيم به نيازهاي روشن باليني پيش بروند، در عين حال وابستگي بيش از حد به فناوري، باعث ايجاد صدمه به رابطه سنتي پزشك و بيمار شده است به طوري كه پزشك و بيمار ديگر ارتباط رودررو با هم ندارند، همچنين بسياري از خطرات و مسووليت هاي پزشكي، مشاوره و تشخيص از راه دور هنوز ناشناخته است و با وجود مزاياي بسياري كه دارد، داراي چالش هاي بسياري است كه مراكز سلامت الكترونيكي در سطح بين المللي در چند دهه اخير با آن مواجه مي باشند.
92
امور درمان / ام آر آی ويژه دستگاه گردش خون
« آخرين ارسال توسط valiasrmic فبریه 03, 2015, 03:07:24 pm »
 MRA ، MRI ويژه دستگاه گردش خون و بررسي وضعيت قلب و رگ‌‌‌‌هاست. رگ‌‌‌‌هاي مرتبط با گردن (كاروتيد) و مغز نيز با اين نوع MRI بررسي مي‌‌‌‌شوند. براي بررسي وضعيت رگ‌‌‌‌هاي محوطه شكم، به ويژه رگ‌‌‌‌هاي مرتبط به كليه‌‌‌‌ها نيز از MRA استفاده مي‌‌‌‌كنند. سام.آر.آي تصويربرداري به شيوه تشديد مغناطيسي با MRI ، شيوه ديگري براي تصويربرداري از اندام‌‌‌‌ها و بافت‌‌‌‌هاي دروني بدن با كمك امواج مغناطيسي و امواج راديويي است.

لینک منبع: http://valiasrmic.ir/
93
مباحث آزاد / زندگی با زیر نویس حسادت
« آخرين ارسال توسط entezar فبریه 03, 2015, 12:12:06 pm »
به نام دوست که هرچه داریم از اوست
آیا شما نسبت به وضعیت زندگی دوستانتان حسادت می کنید و یا ارتقاء همکارتان را نمی توانید تحمل کنید، این ها ناشی از تجربه امری خطرناک به نام حسادت است. به نوعی می توان گفت حسادت یک «احساس دردناک و دیوانه کننده» است.  پیامبر خدا صلی الله علیه و آله در این باره می فرماید:آسایش حسود از همه کمتر است.
اما حسادت چیست؟
حسادت تجربه ای بسیار خسته کننده است تا مادامی که فردی گرفتار حسد باشید شاید بتوان به صراحت گفت که روی آرامش را نخواهید دید. در صورتی که حسادت در یک رابطه، حس مشترک دو طرف باشد، می تواند باعث تنش در روابط عاطفی ، روابط خانوادگی و دوستی ها شود. با این حال، شما می توانید برای کاهش میزان حسادت از همین امروز برنامه وطرحی پیاده کنید تا طعم زندگی خود را با حسادت تلخ نکنید.
حسادت را نادیده نگیرید:
خود را در مورد این حس سرزنش نکنید و با خود کلنجار نروید. به یاد داشته باشید که حسادت یک احساس مشترک است، و هر کس آن را یک بار و هر از چند گاهی تجربه می کند .از کنار این حس به راحتی نگذرید. مهم این است که اجازه ندهید این حس بر زندگی شما چیره شود.
در مرحله اول قبول کنید که این حس در شما کمی از بقیه بیشتر است و باید بر آن فائق آیید . اگر شما این حس را کتمان کنید و نادیده بگیرید، هیچگاه قادر به تسخیر آن نخواهید بود.
احساساتتان را صادقانه بیان کنید:
اگر شما در روابط عاطفی خود احساس حسادت دارید با شریک زندگی صحبت کنید، البته اگر به او اطمینان دارید و می دانید که او با شما صادق خواهد بود و از صحبت های شما سوء استفاده نخواهد کرد. دلایلی را که باعث ایجاد این حس در شما می شود برای او توضیح دهید و بگویید که چگونه این حس بر روی شما تاثیر منفی می گذارد برای مثال، شما می توانید بگویند، «من اوقاتی را که تو در کنار دوستانت هستی و گذشت زمان را متوجه نمی شوی و از من هم دعوت نمی کنی تا در کنارت باشم، احساس می کنم چیزی را از من پنهان می کنی و  احساس حسادت می کنم» بعد از این که شما توضیح دادید که چرا به او حسودی می کنید ، به پاسخ او خوب گوش دهید . او ممکن است یک توضیح منطقی داشته باشد  و ممکن است ذهن شما را از این احساس رها کند.
مقایسه نکنید:
از مقایسه خود با دیگران پرهیز کنید با این کار شما هرگز از زندگی خود راضی و خرسند نخواهید بود و دائما در حال رقابت با دیگران خواهید بود. اگر حس می کنید فردی از شما باهوش تر ، زیباتر ، جذاب تر ، جوان تر و ... است ، توجه داشته باشید که این چیزها جرئی از او هستند و او هم نقص هایی دارد که شما در ظاهر نمی بینید . هیچ کس به صورت مطلق کامل نیست و هیچ چیز آنطور که عالی به نظر می رسد، نیست . 
اگر حس حسادت را کتمان کنید و نادیده بگیرید، هیچگاه قادر به تسخیر آن نخواهید بود
دوره های آموزشی کمک حال شما:
از حس حسادت خود در جهت مثبت استفاده کنید و نیرویی مثبت از آن بگیرید. اگر نسبت به همکار خود که ارتقاء یافته و یا دوستان که به مقاطع بالای تحصیلی رسیده است، حسادت می کنید، به جای این که وقت خود را صرف چنین فکرهایی کنید، برای کلاس های آموزش کسب و کار یا هر دوره آموزشی دیگری متناسب با شغلتان استفاده کنید. در این صورت این امر به شما برای پیشرفت در محل کارتان  کمک خواهد کرد .
همه چی آرومه...
وانمود کنید که شما یک فرد حسود نیستید . اگر چه ممکن است شما احساس حسادت کنید ، مطالعات نشان می دهد برای بوجود آوردن حسی که در درونتان وجود ندارد، مثبت نگری می تواند موثر باشد. این امر که شما با دید مثبت احساس کنید که فرد حسودی نیستید، باعث می شود با تمرین،حس حسادت کمرنگ تر شود و احساس های خوب در شما شکل بگیرد. پس رفتار های غیر حسودانه را تمرین کنید.
 
94
هیات کوهنوردی / پاسخ : صعود به توچال 03/11/93
« آخرين ارسال توسط khalesee ژانویه 25, 2015, 03:40:54 pm »
توچال
95
هیات کوهنوردی / پاسخ : صعود به توچال 03/11/93
« آخرين ارسال توسط khalesee ژانویه 25, 2015, 03:40:38 pm »
توچال
96
هیات کوهنوردی / پاسخ : صعود به توچال 03/11/93
« آخرين ارسال توسط khalesee ژانویه 25, 2015, 03:40:19 pm »
توچال
97
هیات کوهنوردی / پاسخ : صعود به توچال 03/11/93
« آخرين ارسال توسط khalesee ژانویه 25, 2015, 03:40:03 pm »
توچال
98
هیات کوهنوردی / پاسخ : صعود به توچال 03/11/93
« آخرين ارسال توسط khalesee ژانویه 25, 2015, 03:38:49 pm »
توچال
99
هیات کوهنوردی / پاسخ : صعود به توچال 03/11/93
« آخرين ارسال توسط khalesee ژانویه 25, 2015, 03:36:45 pm »
توچال
100
هیات کوهنوردی / پاسخ : صعود به توچال 03/11/93
« آخرين ارسال توسط khalesee ژانویه 25, 2015, 03:34:16 pm »
توچال
صفحه: 1 ... 8 9 [10]