نویسنده موضوع: اگر شما رییس بودید...  (دفعات بازدید: 4490 بار)

z-ostakh

• Full Member
  • ارسال: 166
  • نام خانوادگی: ostakh
اگر شما رییس بودید...
« : آپریل 20, 2013, 08:36:55 am »
اگر شما رییس شرکت یا سازمانی که در آن مشغول به کار هستید، بودید چه کار می کردید؟

z-ostakh

• Full Member
پاسخ : اگر شما رییس بودید...
« پاسخ #1 : می 04, 2013, 03:25:27 pm »
فکر میکردم همکاران محترم خیلی مایلند که رییس باشند و از کارایی که می توانند انجام بدهند و یا کارایی که مایلند رییسشون انجام بدهند حرف بزنند و بنویسند ولی فکرم اشتباه بوده ست.

mfkkn

• مهمان
« پاسخ #2 : جولای 03, 2013, 03:52:09 pm »
سلام
این سوال خیلی کلی هست .. تو بخش درمان رئیس زیاد هست .. از رئیس بیمارستان و مترون و سوپروایزر و سرپرستار و سرشیفت گرفته تا رئیس بخش های غیر درمانی.
هر کسی تو هر مقطعی تا حدی دستش باز هست و این بستگی به پارتی ( پشتیبان ) قوی داره و اینکه مدرک تحصیلی دهن پر کنی داشته باشی و قاطع باشی.
تو بخش درمان قدرت هر کسی به پارتی اون بستگی داره .... معمولا اگر مترون پارتی قوی داشته باشه که نتونن همین جوری از سمتش بردارنش می تونه بهترین و شایسته ترین سوپروایزرها و سرپرستاران رو انتخاب کنه تا 90% پرستارها راضی باشن معمولا چینش روسا به دور از شایسته سالاری هست.

z-ostakh

• Full Member
« پاسخ #3 : جولای 04, 2013, 08:00:12 am »
سلام
ممنون از نظرتون.
منظور من از مطرح کردن این موضوع این بود که اون چیزایی که تو ذهن همکاران هست و دوست دارند اگه رییس بودند انجام بدن. مطرح بشه، و گرنه همه اون چیزایی که میگین درسته.

mfkkn

• مهمان
« پاسخ #4 : جولای 04, 2013, 09:56:41 am »
بسیار خوب ...
بنده اگر رئیس می شدم حتما و حتما در انجام کارهام نظرات و پیشنهادات زیر دستانم رو مد نظر قرار میدادم .. مثلا خودم رو جای رئیس بیمارستان میذارم ... حتی اگر نیروهایی مثل خدمات ، منشی و نگهبانی هم نظری در مورد یه موضوعی دادند با جون و دل می پذیرم و تو تصمیم گیریهام مدنظر قرار میدم ... هیچ وقت نظر خودم رو تحمیل نمیکنم مگر اینکه شرایط موجود و بالادستی ها من رو تحت فشار قرار بدن و بالاجبار تصمیمی رو برخلاف میلم بگیرم.... سعی می کنم از پارتی بازی دور بشم .. شایسته سالاری رو اول از همه قرار بدم ... درست هست که در جاهایی تمایل دارم افراد آشنا و بستگان سمت هایی بهشون بدم اما این در آخرین مرحله هست که کسی واقعا پیدا نشه ... اگر رئیس باشم با اطرافیان و با وجدان خودم اتمام حجت می کنم که حق کسی رو ضایع نکنم و روی من حسابی از بابت پارتی بازی وا نکنند... یکی دیگه از فکرهام اینه که زندگی هر کسی رو به بازی نگیرم به هر حال هر کسی از زیر دستانم روی شغلش و زمان آن حساب وا کرده و من این آرامش رو بهم نمی زنم .. از دیگر ویژگی های اخلاقی من این است که هیچ وقت تو کار تصمیمی عجولانه نمی گیرم و با فکر و نظرات و شاید در بلند مدت یه تصمیم می گیرم که 90 % پرسنل راضی باشند .. خودم رو الگو قرار میدم ... بعضی از کارها واقعا تو ذهن پرسنل می مونه و من به خودم اجازه نمیدم که کاری کنم تا زیر دستانم از من بد بگویند ... خوش اخلاقی هم جزو افکار من هست و جزو شخصیت من ... شوخی نا بجا و حرف بی ربط نمی زنم ..
به خودم میگم من در محدوده بیمارستان رئیس هستم و بیرون از آن یه شهروند تابع قوانین.
در بیمارستان اول از همه خودم قوانین رو رعایت می کنم تا به قوانینی که خودم وضع می کنم بقیه عمل کنند.
غرور واقعا بده که من سعی می کنم جایگاهم رو گم نکنم ...
فعلا همین تا بعد. 

hpooladi

• گروه تحقیق و توسعه
  • Full Member
  • ارسال: 122
  • نام: حسین
  • نام خانوادگی: پولادی
« پاسخ #5 : نوامبر 09, 2013, 10:04:11 am »
واقعا راضی نگه داشتن همه پرسنل کار سختیه بعضی وقت ها منافع بعضی از پرسنل با همدیگه تو تضاد قرار میگیره و این که رئیس بتونه همه اونها رو به نحوی راضی نگه داره خودش هنر می خواد بعضی وقت ها هم محدودیت هایی برای رئیس از بیرون از سازمان و یا داخل سازمان تحمیل میشه که برای پرسنل یا قابل مشاهده نیست یا قابل درک نیست ، واقعا باید تو اون جایگاه قرار گرفت تا دید چه اتفاقی می افته مگرنه ما همه به صورت ذاتی تزهایی در مورد رئیس خوب بودن و ... داریم که ناشی از الگوهای ایده آلی هست که از رئیسمون انتظار داریم.
اما در کل اگر رئیس بتونه یک شخصیت کاریزماتیک برای خودش ایجاد کنه ( که این استعداد ذاتی میخواد ) و جدای از مدیریت رهبری بکنه موفق میشه چون پرسنل تو شرایط سخت هم اون رو درک خواهند کرد و حتی در برخی مواقع ممکنه شاهد از خودگذشتگی هم باشیم. مهمه که بدونید زیر دست چه کسی با چه روحیات و افکاری هستید تا تصمیماتش براتون قابل درکتر باشه.

z-ostakh

• Full Member
« پاسخ #6 : نوامبر 09, 2013, 11:12:48 am »
اگر من رییس بودم وقت بیشتری برای نظارت میذاشتم و بازخورد کار برام مهمتر بود وقتی نظارت بیشتر باشه میتونم کارمند خوب

رو تشخیص بدم و با اعمال تشویق به کارمندان این روحیه رو بدم که خوب بودنشون بی فایده نبوده، و خود این مسئله تو محیط

کار میتونه خیلی کمک کننده باشه.البته برعکسش برای کارمندان کم بازده هم قابل اجرا هست.

نظرات دوستان هم درسته که نمیشه همه کارمندانو راضی نگه داشت.

داود رضایی

• Jr. Member
  • **
  • ارسال: 76
  • نام: DAVID
  • نام خانوادگی: REZAI
« پاسخ #7 : نوامبر 09, 2013, 01:29:01 pm »
اگر من رئیس بودم همه اونایی که برای خود شیرینی دورم جمع میشدن رو به یه مرکز دیگه انتقال میدادم
با همه نیروهام مثل رابطه پدر و فرزندی رفتار میکردم
اضافه کار همه به یه  اندازه بود و بین بزرگترین و کوچکترین نیروهام کوچکترین فرقی نمیزاشتم
به باطنشون نگاه میکردم نه ظاهرشون
جلوی در اتاقم یه تابلو نصب میکردم به نام تابلوی انتقاد از رئیس تا هرکی از من انتقادی داره بنویسه تا بهش رسیدگی کنم
به هیشگی چپ چپ نگاه نمیکردم
همه اینارو گفتم چون رئیس نیستم و نمیشم
سلام به تمام دشمنانم

دریا

• Jr. Member
  • **
  • ارسال: 69
  • نام: A
  • نام خانوادگی: A
« پاسخ #8 : نوامبر 10, 2013, 08:02:44 am »
رییس شدن شخصیت کاریزماتیک نمیخاد .کافی عدالت را بین کارمندان رعایت کرد و احترام گذاشت
ونه اینکه در ظاهر رفتاریخوبی داشته باشی و در عمل ازشون بدگویی کرد

آیت الله بهجت : کافی است انسان به هرآنچه میداند عمل کند موعظه ای لازم نیست .!!!!

hpooladi

• گروه تحقیق و توسعه
  • Full Member
  • ارسال: 122
  • نام: حسین
  • نام خانوادگی: پولادی
« پاسخ #9 : نوامبر 11, 2013, 02:30:13 pm »
بله بنده هم نگفتم رئیس شدن شخصیت کاریزماتیک می خواهد فکر کنم شما تو خوندن عجله کردید ، من گفتم شخصیت کاریزماتیک رئیس باعث موفقیتش میشه حالا ممکنه یک نفر با شخصیت کاریزماتیک این موفقیت رو ایجاد کنه و دیگری بدون اون و با هنر مدیریتش. اما قطعا کاریزما بودن خیلی خیلی تاثیر گذاره

البته عدالت کاملا نسبی هستش و از دیدگاه های مختلف، متفاوته ، به طور مثال ممکنه موضوعی از نظر من عین عدالت باشه اما از نظر شما ظلم باشه یا حداقل کمی بی عدالتی توش باشه.
اما یکسری از اصول اخلاقی ذاتی هستند و مشخصا زیاد جای بحث ندارند مثل همین نفاق و بدگویی که شما گفتین. به هر حال مشخصه هر کسی این دو صفت رو داره آدم خوبی محسوب نمیشه و احتمالا رئیس خوبی هم نیست.
اما به نظر من حتی اگر رئیس از کسی راضی نیست باید رفتار خوبش رو حفظ کنه و کاملا احترام طرف مقابلش رو نگه داره و بصورتی تبعات این نارضایتی رو مدیریت کنه که علاوه بر این که شان طرف مقابل رو حفظ کنه بتونه نقص های کارمند رو بهش یادآور بشه و سعی کنه کارایی اون رو به شیوه های مختلف تو سیستم بالا ببره.

z-ostakh

• Full Member
« پاسخ #10 : نوامبر 12, 2013, 11:42:13 am »
من با خوندن نظرات دوستان مایل بودم که بدونم شخصیت کاریزماتیک چه خصوصیاتی داره.چندتا از نکاتو اینجا آوردم که دوستان هم مطالعه کنند.
کاریزماتیک به انگلیسی: Charismatic)‏ یا (رهبری کاریزماتیک) در اصطلاح سیاست به حکومت مبتنی بر فرمان‌برداری غیرعادی و استثنایی از یک فرد به خاطر تقدس دینی و الگو بودن وی می‌باشد
کاریزما، در اصطلاح به خصوصیت کسی گفته می‌شود که بشخصه و یا به عقیده دیگران، دارای قدرت رهبری فوق‌العاده است. این اصطلاح اغلب در علوم سیاسی و جامعه‌شناسی به کار برده می‌شود تا زیرمجموعه‌ای از رهبرانی را که با استفاده از نیروی توانایی شخصی خود می‌توانند تأثیراتی عمیق و استثنایی در پیروان خود داشته باشند، توصیف کنند. وبر، کاریزما را چنین توصیف می‌کند:
ویژگی خاصی از یک شخصیت پدیده
رهبری کاریزماتیک یا رهبری مبتنی‌بر جاذبه استثنایی، به‌گونه‌ای از رهبری گفته می‌شود که دارای قدرت و توانایی الهام‌بخشی به پیروان باشد و این در حالی است که توانایی‌ها صرفاً از نیروی شخصیت و تعهد فرد سرچشمه گرفته باشد. در این نوع رهبری، رابطه‌ای بدون استفاده از پاداش‌های مالی و اعمال زور برقرار می‌شود
داشتن شخصیت کاریزماتیک می تواند نقش مثبتی در مدیریت موفق داشته باشد. اما برای داشتن چنین شخصیتی باید ویژگی هایی را داشت که در گزارش پیش رو به تعدادی از آنها اشاره می شود:
 .1 صدا
شاید تعجب آور باشد اما خیلی وقت ها بخصوص در برخورد اول صدای شما می تواند تاثیر زیادی بر مخاطب بگذارد و تا حدی به وی کمک کند تا شخصیت و کاراکتر شما را بشناسد.
صدای قاطع و باصلابت یکی از رکن های کاریزماتیک بودن است، چراکه لحن صحبت شما و نوع ریتمی که به حرف زدن خود می دهید، می تواند مخاطب را جذب یا دفع کند.
پر واضح است که در این میان هر چه صدا زیباتر باشد، تاثیرگذاری اش هم بیشتر خواهد بود.

.2 تجسم کردن
قدرت تصویرسازی و تجسم کردن آنچه می خواهید انجام دهید به شما کمک می کند تا در کارتان موفق شوید و در نتیجه این امر در داشتن شخصیتی کاریزماتیک و الهام بخش به شما کمک می کند.
تصور و تجسم کاری که قصد انجام آن در آینده را دارید، باعث می شود حساب شده تر هم پیش بروید و حساب شده پیش رفتن یک پای کاریزماتیک شدن است.

3 . ثبات
کاریزماتیک ها هر باوری که داشته باشند در آن ثابت قدم هستند و به اصطلاح توپ هم باورشان را تکان نمی دهد! آنها از این شاخه به آن شاخه پریدن را نه دوست دارند و نه بلدند.
برای آنها عقیده و باورشان و استواری و پافشاری بر آن از هر چیزی مهمتر و پررنگ تر است.

.4  اهمیت دادن به فناوری
کاریزماتیک ها برای اینکه از دیگران جا نمانند، در کنار سه ویژگی دیگری که در بالا گفته شد، از فناوری و به روز بودن هم غافل نیستند.
برای آنها مهم است که از تازه ترین پیشرفت های فناوری اطلاع پیدا کنند و حتی از آنها به طور کامل استفاده کنند.
به روز بودن و با فناوری های روز پیش رفتن یکی از مهمترین اقداماتی است که در ایجاد شخصیت کاریزماتیک در روزگار ما نقش زیادی ایفا می کند.