نویسنده موضوع: کدام بهتر است؟؟؟  (دفعات بازدید: 1149 بار)

entezar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 37
  • نام: محمد
  • نام خانوادگی: محمدپور
کدام بهتر است؟؟؟
« : سپتامبر 25, 2014, 03:17:18 pm »
به نام دوست که هرچه داریم از اوست
کدام بهتر است ؟؟؟

مردي از اهالي شام مي‌گويد: روزي در مدينه شخصي را ديدم با چهره‌اي آرام و بسيار نيكو و داراي حسن جمال كه تا به حال چنين مردي نديده بودم و به طرز زيبايي هم لباس پوشيده و سوار بر مركبي بود دل من به طرف او مايل شد و دربارة او پرسيدم، گفتند: او حسن بن علي بن ابي طالب (عليهم السّلام) است. با شنيدن نام او خشمي سوزان سرتا پاي وجودم را فرا گرفت و بر علي بن ابي طالب حسد بردم كه چگونه او چنين پسري دارد.
پيش او رفته و پرسيدم آيا واقعاً تو فرزند علي (عليه السّلام) هستي؟
وقتي تأييد كرد، من او و پدرش را ناسزا گفتم، پس از آن كه به ناسزاگويي پايان دادم، به من سلام كرده و لبخند زد و پرسيد:
آيا غريب هستي؟
گفتم: آري.
فرمود: با من بيا گويا امر بر تو مشتبه شده است
اگر چيزي بخواهي به تو عطا مي‌كنم
اگر طلب ارشاد كني تو را هدايت مي‌كنم
و اگر در حملِ بار كمك بخواهي كمكت مي‌كنم و اگر گرسنه باشي تو را سير مي‌كنم
و اگر برهنه باشي تو را مي‌پوشانم
و اگر محتاج باشي بي‌نيازت مي‌كنم و اگر رانده شده‌اي تو را پناه مي‌دهم
و اگر مهمان ما باشي تا وقت رفتن از تو پذيرايي مي‌كنم زيرا كه در خانة ما به روي هر نيازمند و درمانده‌اي باز است.
مرد شامي چون اين سخنان را كه از روي حلم و بردباري امام بيان مي‌شد شنيد، شروع به گريستن كرد و گفت: شهادت مي‌دهم كه توئي خليفة خدا در روي زمين و خدا بهتر مي‌داند كه رسالت و خلافت را در كجا قرار دهد. پيش از آنكه تو را ملاقات كنم تو و پدرت دشمن‌ترين خلق در نزد من بوديد و حالا كه تو و پدرت را شناختم محبوب‌ترين خلق خدائيد نزد من. گويا پس از اين برخورد، امام مرد شامي را به خانة خود مي‌برند و تا مدتي كه در مدينه بود ميهمان حضرت بود و از محبّان و مريدان امام مجتبي (عليه السّلام ) شد و ديدگاهش نسبت به خاندان پيامبر دگرگون و در زمرة شيعيان اهل بيت(عليهم السّلام )داخل گرديد.

نکته: حالا این طور فرض کنید که امام علیه السلام به جای ملاطفت به مقابله بمثل می پرداختند و یا این که با او برخورد تندی انجام می دادند از خود می راندند آیا در این صورت این شخص پی به اشتباه خود می برد؟ آیا این فرد به راه راست هدایت شده و سعادتمند می شد؟ اگر در زندگی سیره اهل بیت علیهم السلام را سرلوحه خود قرار دهیم آیا کار به دعوا و طلاق می کشد ؟ و...
اصلا به نظر شما صبر بهتر است یا از کوره در رفتن؟

░▒▓قیامت▓▒░

• Hero Member
  • ارسال: 3524
  • تقدیم به سر چشمه جاری زندگیم ■"فداش بشم"■
  • نام: ☺ALI☺
  • نام خانوادگی: ▄▀▄ ESHGHI ▄▀▄
پاسخ : کدام بهتر است؟؟؟
« پاسخ #1 : اکتبر 17, 2014, 01:21:58 am »
خوب مصلما صبر ؛ اما ای کاش همیشه انسان اراده ای قوی داشته باشد تا در موقع خشم بتواند صبر پیشه کند و مطمئنا پاسخ بهتری دریافت خواهد کرد.
■" نفســــم می گیرد در هواییکه هوای تو نیـستــــــــ "■

سمانه

• Newbie
  • *
  • ارسال: 32
  • من بی تو چیزی نیستم جز باد گردو غبار
  • نام: عشق من
  • نام خانوادگی: آرش شریفی
« پاسخ #2 : نوامبر 04, 2014, 09:43:19 am »
ای کاش هر انسان وجدانی بیدار داشت تا بعد از پی بردن به اشتباهش راه راست را دنبال کند ودست از لج ولجبازی بردارد
چه شد ای پنجره شوق چرا بسته شدی

entezar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 37
  • نام: محمد
  • نام خانوادگی: محمدپور
« پاسخ #3 : نوامبر 08, 2014, 11:43:44 am »
به نام دوست که هرچه داریم از اوست

اگر به معنای از کوره دررفتن توجه کنیم متوجه می شویم که به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی خوب نیست چون از کوره در رفتن عبارت اخری از دست دادن کنترل خود و تحت لوای شیطان رفتن است که این هم در روایات نهی شده است.

شاید منظور این دوست عزیزمان با صلابت و شدت برخورد کردن است که بله در جای خودش مورد تأکید و تأیید روایات است و گاهی هم چنین برخوردی واجب می شود مثل جایی که طرف دارد منکری را انجام می دهد و ... .