نویسنده موضوع: از ماست که برماست  (دفعات بازدید: 923 بار)

entezar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 37
  • نام: محمد
  • نام خانوادگی: محمدپور
از ماست که برماست
« : ژانویه 05, 2015, 02:50:20 pm »
به نام دوست که هرچه داریم از اوست
همه ما برای بیماری هایی که دچار آن می شویم همیشه دنبال علل مادی می گردیم غافل از این که تنها علل مادی نیستند که باعث بیماری می شوند بلکه علل غیر مادی هم عامل برخی از بیماری ها هستند مثلا وقتی می بینیم که بچه ای از نظر عقلی عقب مانده است اولین چیزی که به ذهنمان خطور می کند این است که این بچه حاصل ازدواج فامیلی است غافل از این که چه بسا بچه هایی از این دست که پدر و مادرشان هیچ نسبت فامیلی باهم نداشته اند و یا این که چه ازدواج های فامیلی که حاصلش بچه های سالم و نابغه بوده است.
شاید بپرسید آیا علت دیگه ای هم است بله در تعلیمات اسلامی داریم که اگر پدر مادر مرتکب برخی از اعمال بشوند بچه هایشان کور، کر ، لال و ... می شوند ولی امروز بحثم راجع به این موارد نیست بحثم در مورد یک روایت دیگه ای است که شاید برخی از ما مبتلا به آن باشیم ولی دقت نکنیم و آن این روایت پيامبر صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله است که حضرت فرمودند: "مَنْ اَكَلَ وَ ذو عَيْنَيْنِ يَنْظُرُ اِلَيْهِ وَ لَمْ يُواسِهِ ابْتُلى بِداءٍ لا دَواءَ لَهُ ؛ هر كس غذا بخورد و ديگرى به او نگاه كند، و به او ندهد، به دردى بى درمان مبتلا مى‏شود."
برای بیان یک نمونه از این دردها خاطره ای را از یکی از اساتید خودم را خدمتتان عرض می کنم که ایشان می فرمودند : بنده بعد از خواندن این روایت همه اش در این فکر بودم که این چه مرضی است که دوا ندارد تا این که در یکی از سفرهایی که داشتم کنار یک غذاخوری توقف کردیم تا غذا بخوریم که هنگام خوردن غذا متوجه شدم پیرمردی به ما نگاه می کند خواستم به او پول بدهم که قبول نکرد و گفت که غذا می خواهد و من هم به صاحب غذا خوری گفتم که به او غذا بدهد و صاحب غذا خوری پرسید چند پرس بدهم که من گفتم به اندازه ای که سیر شود و او باز تعجب کرد ولی چیزی نگفت .
وقت حساب کردم دیدم پیرمرد چند پرس خورده است که این بار من تعجب کرده و پرسیدم که چطور این همه را خورده که صاحب غذاخوری گفت از خودش بپرس که من هم از او پرسیدم که بعد از کلی اصرار گفت که من قبلا دارای کلی زمین و مال و اموال بودم  که یک روز وقتی یکی از کلفت های منزلم  برایم غذا آورد بچه اش نیز با او بود و هرچه نگاه کرد من چیزی به او ندادم و بعد از آن ماجرا من هر چه غذا می خورم سیر نمی شوم و تمام دارایی ام را نیز در نتیجه خوردن از دست داده ام و ... .
البته باید توجه داشت که شاید بیماری های دیگری هم انسان در اثر انجام دادن این کار گرفتارش بشود که خودش متوجه نباشد و این بیماری فقط یک نمونه از آن بیماری ها باشد و دقت داشته باشیم که علت برخی از بیماری های ما غیر مادی است و برای درمان باید آن علت ها را برطرف کنیم .

entezar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 37
  • نام: محمد
  • نام خانوادگی: محمدپور
پاسخ : از ماست که برماست
« پاسخ #1 : ژانویه 17, 2015, 02:39:30 pm »
به نام دوست که هرچه داریم از اوست

با سلام خدمت شما دوست گرامی

ممنون ازحسن نظرتان