نویسنده موضوع: سیستم عامل ویندوز XP و خطر حملات سایبری  (دفعات بازدید: 1177 بار)

zsobhani

  • Hero Member
  • *****
  • ارسال: 827
  • Karma: +2/-6
  • تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات

درحالی که درست یک سال دیگر مایکروسافت پشتیبانی تکنیکی خود را از سیستم عامل ویندوز XP قطع می‌کند، هنوز بسیاری از شرکت‌ها قصد ندارد سیستم عامل رایانه‌های خود را تغییر دهد که این امر می‌تواند خطر حملات سایبری به آنها را افزایش دهد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: شرکت مایکروسافت از 8 آوریل سال 2014 ( 19 فروردین 1393) پشتیبانی تکینیکی خود را از سیستم عامل ویندوز XP قطع می‌کند اما هنوز بسیاری از شرکت‌ها تصمیم ندارند که رایانه‌های خود را به سیستم‌های جدیدتری منتقل کنند.براساس اظهارات یک شرکت مدیریت نرم افزار، علاوه بر استفاده از سیستم عاملی که بهره‌وری را کند می‌سازد، کاربرانی که از XP استفاده می‌کنند ممکن است از آوریل آینده قربانیان جدید حملات سایبر باشند چرا که مایکروسافت از این تاریخ به بعد دیگر بسته‌های امنیتی برای XP منتشر نمی‌کند.
شرکت مدیریت نرم افزار کموود اعلام کرد، کمتر از نیمی از تمام سازمان‌های بزرگ از XP به ویندوز 7 تغییر سیستم عامل می‌دهند. در پایان سال گذشته یک شرکت از هر چهار شرکت سیستم عامل‌های خود را به 7 تغییر داده است.
مدیر اجرایی در شرکت نرم افزار 1E اظهار داشت: پیام واضح و روشن است، سازمان‌ها هنوز حرکت به سمت یک سیستم عامل جدید را آغاز نکرده‌اند، ممکن است به مهلت مایکروسافت نرسند.
مایکروسافت توصیه کرده است که شرکت‌ها 18 تا 32 ماه را به تغییر سیستم عامل‌های خود از XP به 7 اختصاص دهند.
سیستم عامل ویندوز XP در سال 2001 منتشر شد و به دومین سیستم عامل محبوب برای رایانه‌ها تبدیل شد. براساس اعلام نت‌مارکت‌شیر 38.7 درصد از رایانه ها مجهز به سیستم عامل XP هستند.
والعصر که بی عشق تو در خسرانم ...
*اللهم عجل لولیک الفرج*