نویسنده موضوع: از کوهستان تا معماری شاهانه اتریش  (دفعات بازدید: 218 بار)

arzofars

  • Newbie
  • *
  • ارسال: 1
  • Karma: +0/-0
    • نیلگام
  • نام: آرزو
  • نام خانوادگی: فارس
از پیاده روی های تابستانی تا اسکی زمستانی؛ اینسبروک مقصدی عالی برای همه فصول سال است. این هم از ۱۰ جاذبه برتر گردشگری:
اگر دارید از سکوی پرش هولناک استادیوم پرش با اسکی برگیسل (Bergisel) اینسبروک به پایین نگاه می کنید، نفستان را در سینه حبس کنید. این مکان سربه فلک کشیده بالای شهر، در اصل برای بازی های المپیک سال ۱۹۶۴ ساخته شد و بعد ضحا حدید (Zaha Hadid) معمار که مرکز آکواتیکس لندن در پارک المپیک را طراحی کرد، آن را نوسازی کرد.
بگذارید کریستال های درخشان دنیای کریسال سواروفسکی (Swarovski Kristallwelten) در واتنز (Wattens) اینسبروک، هوش از سرتان ببرد. این مرکز دارای ۱۴ اتاق شگفت انگیز زیرزمینی است که می توانید در آن بگردید و دانیل سواروفسکی آن را در سال ۱۹۸۵، وقتی دستگاه تازه اختراع شده اش برای برش دادن و تمیز و پرداخت کردن سنگ های قیمتی را ساخت، تاسیس شد.
از بلندترین باغ وحش اروپا، آلپن زو (Alpenzoo) منظره های چشم نواز اینسبروک را ببینید. این باغ وحش بیش از ۲۰۰۰ حیوان دارد و از مرکز شهر با تله کابین بندی هونگر بورگ بان (Hungerburgbahn) قابل دسترسی است.
در هوف کرک (Hofkirche به معنی کلیسای دربار) به میان ۲۸ مجسمه بزرگ تر از اندازه طبیعی برنزی بروید که همگی خویشاوندان امپراتور ماکسیمیلیان اول هستند. او یکی از معروف ترین اعضای خاندان هابزبورگ در اتریش بود که پایه های به قدرت رسیدن خاندانش و قدرت مند شدن اتریش را بنا نهاد و مجسمه یادبود او در سال ۱۵۵۵ به سبک گوتیک بنا شد.
نورهای ۲۶۵۷ کاشی مسی را بر روی یکی از برجسته ترین مکان های اینسبورک یعنی پشت بام طلایی ببینید. این پشت بام توسط امپراتور ماکسیمیلیان اول در سال ۱۵۰۰ بنا شد تا رویدادهایی که در شهر رخ می داد را نظاره کند.
از ۱۴۸ پله مارپیچ به بالای سکوی مشاهده اشتادتورم اینسبروک (برج شهر) بروید. برج شهر اینسبروک که در سال ۱۴۵۰ تکمیل شد، دید ۳۶۰ درجه ای از پشت بام های تاریخی، مارپیچ ها و کوه های اطراف شهر به شما می دهد.
تا عمق ۸۰۰ متری به زیر زمین بروید تا معدن مسحورکننده نقره در سیلبربرگ ورک (Silberbergwerk) را ببینید که به قرون وسطا برمی گردد؛ هنگامی که ۸۵ درصد نقره دنیا را تامین می کرد.
از اتاق مراسم ویژه در هافبورگ (کاخ سلطنتی) دیدن کنید. این اتاق یکی از اتاق های متعددی است که امپراتور ماریا ترزا به همراه یک نمازخانه و اتاق نمایش حاوی نقاشی های ۱۶ فرزندش به مجموعه کاخ اضافه کرد.https://nilgam.com
از اداره گردشگری یک نقشه بردارید و در خیابان های شهر قدیم بگردید. از ماریا ترزرا اشتراس (Strasse) شروع کنید. این جا پر از ساختمان های زیبا است، کلی کافه دارد و به کوه های شگفت انگیز اطراف دید دارد که در دور دست شهر را احاطه کرده اند.
از اداره گردشگری یک کارت ۲۴ ساعته اینسبروک بگیرید. هزینه آن ۳۱ یورو است اما به مکان های دیدنی اینسبروک، موزه هایش و برخی از وسایل حمل و نقل، ورود رایگان دارد.